logom
2013 Girişimcilik Ödülü, Sektör Lideri Reis Makina' ya Verildi

Geniş katılımla ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İGİAD tanıtım filminin gösterimi ile devam etti. İGİAD’ın hangi alanlarda çalışmalar yürüttüğünü detaylarıyla aktaran tanıtım filminin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere İGİAD Başkanı Şükrü Alkan söz aldı. 2003 yılından bu güne, yaptıkları çalışmaları örneklerle anlatan Şükrü Alkan, katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Programda, Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat, İTO Başkanı İbrahim Çağlar, AK Parti MKYK Üyesi Ömer Bolat ve AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati’nin protokol konuşmalarının ardından, 2013 Girişimcilik Ödülü Takdim Töreni’ne geçildi.

Her yıl, bir önceki yılın girişimci firmasını belirleyen Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD), 2013 Yılı Girişimcilik Ödülü’ne Reis Makina’yı layık gördü.

Ahlaklı ve öz değerlerine bağlı girişimciliği teşvik etmek amacı ile, İGİAD’ın geleneksel hale getirdiği Girişimcilik Ödülü, Reis Makina Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Başkan Vekili Dursun Topçu’ya takdim edildi.

Girişimcilik Ödülü’nü, İTO Başkanı İbrahim Çağlar ve İGİAD Başkanı Şükrü Alkan’dan alan Dursun Topçu, kendilerini onurlandırdıkları için İGİAD’a teşekkür etti. Dursun Topçu konuşmasında; Makina, İnşaat, Enerji, Hırdavat ve Nalburiye sektörlerinde, yüzyıla yaklaşan ticari geçmişleriyle faaliyet yürüttüklerini ve sektörde oluşturdukları tarihsel güveni, ticari başarıyla ve yenilikçi bir anlayışla geleceğe taşıdıklarını vurguladı. Geleneksel değerleri kurum kültürünün temel yapı taşı gördüklerini ifade eden Topçu, ticaretin yanında; müşterilerimizle sevgi, dostluk ve kardeşlik köprüleri tesis ederek, birlikte büyüme ve birlikte gelişmeyi kendimize ilke edindik, dedi.

İGİAD’ın 10. Yılının kutlandığı görkemli törende ayrıca, İGİAD’ın, bugünü, yeni vizyonu ve gelecekteki hedefleri anlatıldı.

Kamu kurum ve kuruluşları, oda ve birlikler ve STK temsilcilerinin de katılımı ile gerçekleştirilen programa, iş dünyası da yoğun ilgi gösterdi.

 

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2014/03/23/igiad-girisimcilik-odulu-reis-makinanin

http://www.yeniakit.com.tr/haber/igiad-girisimcilik-odulu-reise-gitti-13758.html

http://ekonomi.haber7.com/turkiye-ekonomisi/haber/1140233-girisimcilik-odulu-reis-makinaya-verildi

http://yenisafak.com.tr/ekonomi-haber/igiad-10-yilini-girisimcilikle-kutladi-24.03.2014-627741

http://www.ekoayrinti.com/news_detail.php?id=145641

http://www.sondevir.com/?aType=haber&ArticleID=174633

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/144148.aspx

http://www.netgazete.com/mobile/ekonomi/625117.html

 
 
Haberler Makaleler EditördenKünye Firma Kartvizitleri İletişim