logom
ELEKTRİKLİ EL ALETLERİNDE BİR DÜNYA DEVİ MAKITA

Panoramik MüzeGeniş ürün yelpazesi ve kalitesiyle öne çıkan Makita markası, Türkiye pazarında 1992 yılından bu yana, Reis Makina distribütörlüğüyle yer alıyor. Reis Makina'nın güçlü kurumsal yapısı ve Türkiye'nin her bölgesine hitap eden satış ağıyla Makita, 2009 yılını yüksek satış trendiyle kapattı. Çoğu verinin eksiye gittiği geçtiğimiz yıl Makita'nın bu başarısı, güçlü distribütör avantajı olarak değerlendiriliyor.


Reis Makina'nın gerek bayilerine satmakta olduğu Makita modellerinde çeşitliliğe önem vermesi gerekse Makita'nın geliştirdiği yeni modellerin Türkiye pazarına hızla sunulması, yüksek kaliteli ürünler üreten Makita Elektrikli El Aletleri'nin, kullanıcılar tarafından tercih edilir olmasına, ciddi katkı sağladığı ortada.

1915 yılında Japonya'nın Nagoya kentinde Masamuro Makita tarafından Makita Denki Seisakusho adıyla, elektrik jeneratörleri üretmek üzere kurulan Makita, 1958 yılı itibariyle Japonya'nın ilk elektrikli planya üretici ve satıcısı oldu. Aradan geçen 52 yılda Makita, sektöründe öncü gelişmelere verdiği önemle, kullanıcılarının haklı beğenisini kazandı. Geniş çaplı elektrikli el aletleri üreticisi olarak Makita Firması, yapı aktiviteleri ve yeni yaşam çevreleri oluşturulmasında ürünlerinin kullanılmasından memnuniyet duymakta.

Makita

Küresel bir marka olarak Makita grup satışlarının %70'ini denizaşırı fabrikalarında gerçekleştirmektedir. 1970 yılında Amerika pazarına girdiğinden beri Makita; 30 denizaşırı ülkedeki distribütörleri vasıtasıyla satış ve servis ağlarını geliştirerek sektörün lider firması olmuştur.

Japonya ve ABD'deki üretiminin yanı sıra İngiltere, Almanya (Dolmar), Brezilya ve Çin'deki fabrikalarıyla Makita satış ağını bugünkü seviyesine ulaştırmıştır. Makita'nın dünya genelindeki satış ve servis ağı ile fabrikaları, ülke farkı gözetmeksizin Makita markasının vazgeçilmez desteğini sunmaktadır. En son açtığı Romanya fabrikasıyla üretim kapasitesini daha da artırması Avrupa kıtasındaki satışlarına verdiği önemi göstermesi bakımından kayda değer bulunmaktadır.

Makita Ürün

Makita'nın ürün geliştirme politikası, ürünlerini tercih eden marangozlar, zanaatkarlar ve profesyonel kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek biçimde dizayn edilmesi olarak ifade edilmektedir.

Makita Firması Yönetim Kurulu Başkanı Masahiko Goto'nun sözleri markalarının küresel yaklaşımını vurgulaması açısından önemli: “Uluslararası el aletleri üreticisi olarak Makita, yapı ve yaşam çevrelerini geliştirme sürecini her zaman müşteri odaklı olarak ele almıştır. Halen genel taahhüdümüz olan, topluma en iyi seviyede katkıda bulunan küresel müteşebbis olmayı sürdürüyoruz. Ortak aktivitelerimiz altında yatan üç prensip; müşterilerimizle iyi bir iletişim, toplumla ortak yaşam sürecinde interaktif güçlü yönetim, güvenilir ortaklık kültürü ve tüm çalışanların kabiliyetlerini yönetim mekanizmasına yansıtabilme vurgusu. Bu bağlamda kazanmak için çalışmaya ve profesyonel el aletleri küresel pazarında lider markalardan biri olmayı sürdürerek toplum için fayda sağlamaya devam edeceğiz.”

Makita, bir asıra yaklaşan bilgi birikimiyle üretmekte olduğu yeni modellerini 18 yıldır olduğu gibi gelecek yıllarda da Türkiye Pazarı'nın güçlü firması Reis Makina güvencesiyle sunacaktır.

2010 yılı içerisinde Reis Makina tarafından Türkiye pazarına sunulacak olan Makita yenilikleri hakkındaki değerlendirmeleri şöyle özetleyebiliririz: İnşaat sektörünün ihtiyacı olan yeni delici ve kırıcı modeller, gerek çalışma güçleri gerekse teknik özellikleri bakımından benzerlerine göre daha üstün özelliklere sahip olacak şekilde üretilmektedir. Bu aletlerin kullanımı sırasında ihtiyaç duyulan ve enerjiyi ifade eden Joule değerinin yüksekliği ve zor şartlarda dahi güvenle çalışabilecek sağlamlıkta olmaları, Makita Elektropnömatik Delici ve Kırıcıların üretimi sırasında üzerinde en çok durulan konulardır. Bu alanda özel gövde tasarımlı modeller Makita tarafından geliştirilmiş bulunmaktadır. Aynı zamanda dekorasyon firmalarının çeşitli montaj uygulamalarını daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmelerine olanak sağlayacak yenilikler de 2010 yılı içerisinde kullanıcıları ile buluşacaktır.

60 yıldır Makita ürünlerinin sadık müşterileri olan Mobilya sektörü, her yıl olduğu gibi 2010 yılı içerisinde de bir çok yeniliği sabırsızlıkla beklediklerini ifade ediyorlar. Bu alanda Makita'nın güç, tasarım ve hassasiyetleri geliştirilmiş yeni freze, planya, sunta kesme ve akülü alet çeşitlerindeki yeniliklerinin Reis Makina tarafından, Türkiye pazarına önümüzdeki günlerde arz edileceği bilgisi verilmiştir.

Sosyal konut ve ticari işletmelerin dekoratif metal işlerinden, ağır demir çelik endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanıcısı bulunan metal taşlama, kesme, zımparalama ve polisaj aletlerinin de dünya standartlarında üretimini gerçekleştirmeye büyük önem veren Makita, ürün portföyüne 2010 yılında da yeni modeller katmaya hazırlanmaktadır.

Otomotiv, beyaz eşya imalatı ve enerji sistemleri gibi seri montaj işlemleri gerektiren alanlarda kullanılmak üzere Makita tarafından geliştirilmiş olan, yeni, “ayarlanabilir düşük tork değerlerinde çalışma kabiliyetine sahip akülü vidalama ve somun sıkma aletleri” ile “akülü darbeli vidalama ve somun sıkma modellerini” 2010 yılında da Türkiye pazarında görebileceğiz. Reis Makina Firma yetkilileri, Makita tarafından akü teknolojisinde geliştirilen yenilikleri

2010 yılı itibariyle Türkiye pazarına daha fazla çeşit ile sunmaya hazırlandıklarını ifade ettiler. Ülke genelinde yaygın bir şekilde kurulu bulunan ve her geçen yıl daha da güçlendirilmesi için çalışıldığı ifade edilen Makita Yetkili Servis Ağı ile Reis Makina kullanıcıların servis ihtiyaçlarına cevap verecek tedbirleri aldı. 2010 yılı itibariyle, kurumsallaşma çalışmalarımız kapsamında yenilenen yapısı ile Reis Makina bünyesine katılan Makser Satış Sonrası Hizmetler A.Ş. bundan sonra REİS SERVİS ünvanı ile hizmetlerini geliştirerek sürdürecek. Ayrıca Reis Makina, prensip edindiği müşteri memnuniyeti ilkesini, 2009 yılı başında ISO9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası'nı almaya hak kazanan ilk birkaç firmadan biri olarak tescilledi.

Makita 2010 yılına çok daha hazır; Makita Yıllık Değerlendirme Toplantısı 19-22 ocak tarihleri arasında Japonya Makita Genel Merkezi’nde yapıldı. Türkiye’den Reis Makina Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Topçu ve Reis Makina Genel Müdürü Dr. Selim Temurci toplantıya katıldılar. 2009 yılının değerlendirmesi, yeni ürünler hakkında bilgilendirme ve 2010 yılı stratejileri hakkında görüşmelerin yapıldığı toplantıda 2009 yılında tüm dünyada baş gösteren ekonomik daralmaya rağmen Makita’nın Türkiye’deki hızlı yükselişi Makita Türkiye Distribütörü Reis Makina’nın izlediği tratejilerin neticesi olduğu önemle vurgulandı. 
 
Haberler Makaleler EditördenKünye Firma Kartvizitleri İletişim